Let op: nog slechts 5 plaatsen beschikbaar.

10e Best of the West

Het Best of the West is een zevenrondig Zwitsers schaaktoernooi dat wordt gespeeld op de zaterdagmiddagen:

  1. 15 oktober 2022
  2. 12 november 2022
  3. 7 januari 2023
  4. 4 februari 2023
  5. 4 maart 2023
  6. 29 april 2023
  7. 17 juni 2023

Als er onverhoopt een ronde moet worden uitgesteld wegens de coronapandemie, dan wordt deze gespeeld op de reservedatum 24 juni 2023.

Toernooi-informatie

  1.  

De indeling is in twee groepen Zwiters op rating. De bedenktijd bedraagt 1 uur en 45 minuten voor de gehele partij, plus 15 seconden extra per zet vanaf zet 1. De ronde begint om 14:00 uur en duurt tot ongeveer 18:00 uur.  We spelen in ASV Bilderdijkpark, Bilderdijkpark 10, Amsterdam.

In de eerste 5 ronden kun je bij afwezigheid maximaal 2 keer een bye aanvragen (half punt).

Ratingverwerking

De resultaten worden verwerkt in de KNSB-ratings. We geven maandelijks de uitslagen van de gespeelde partijen door aan de KNSB.

Groepen en ratingprijzen

Het toernooi wordt gespeeld in twee groepen:

  • A: vanaf rating 1600
  • B: tot rating 1700

Deelnemers met een rating van 1600 tot 1700 mogen zelf kiezen in welke groep zij willen spelen. In elke groep zijn de prijzen:

  • 1e prijs: € 100 + beker
  • 2e prijs: € 75 + beker
  • 3e prijs: € 50 + beker

In elke groep zijn er tevens ratingprijzen (dezelfde bedragen) voor spelers met een rating van:

  • A: tot 1900
  • A: tot 1750
  • B: tot 1500
  • B: tot 1300

Het totale prijzenfonds bedraagt daarmee € 1.350.

De prijzen worden toegekend op basis van de hoogste score, en bij gelijke scores de hoogste tpr. Voor de groepsindeling en ratingprijzen geldt je KNSB-rating bij aanvang van het toernooi.

De organisatie beraadt zich nog op een nieuwe regel voor de situatie dat iemand met een rating onder een ratinggrens een prijs wint in die groep én tevens in een of twee hogere groepen.

Wat kost het?

Het inschrijfgeld bedraagt € 25, te betalen bij het inchecken vóór de 1e ronde (tussen 13.15 en 13.45 uur) in de speelzaal.

Leden van SV Amsterdam West krijgen € 5 korting.

Best of the West

SV Amsterdam West is geworteld in de stadsdelen West en Nieuw- West. De winnaar van het open toernooi mag zich daarom in Amsterdam net als Jan Timman met recht ‘Best of the West’ noemen.

Organisatie

Het Best of the West wordt georganiseerd door de toernooicommissie van Schaakvereniging Amsterdam West:

  • René Pijlman (toernooileider, marketing, indeling, arbiter)
  • Jeroen Cromsigt (financiën)
  • Paul Scheermeijer (organisatie, arbiter)
  • Ruud Mercks (PR)

De organisatie van het toernooi is per e-mail bereikbaar op: openbestofthewest@gmail.com.

Ja, reserveer voor mij een plaats in het 10e Open Best of the West schaaktoernooi:

    Uw naam (verplicht)

    Uw telefoonnummer (verplicht)

    Uw e-mailadres (verplicht)

    Wat is uw KNSB-rating?

    In welke groep wilt u spelen?

    A (vanaf rating 1600)B (tot rating 1700)

    Van welke schaakclub bent u lid?

    Opmerkingen

    Ik stem in met gebruik en doorgave van de persoonsgegevens zoals beschreven in het privacy statement van de Vereniging

    Bijgewerkt tot: 24 september.

    Aantal inschrijvingen (A+B): 125

    Maximum: 130

    A-groep

      Voornaam   Achternaam Schaakclub Rating
               
    1 Floris   Golbach Amsterdam West 2069
    2 Jouke van Veelen VAS en Chaturanga 2052
    3 Jan   Hellenberg LSG 2032
    4 Roger   Mehra De Volewijckers 2007
    5 Steve   Michel Laurierboom Gambiet 1998
    6 Jeroen van den Berg Amsterdam West 1982
    7 Dimitar   Argirov Amsterdam West 1979
    8 Iwan   Bonoo Amsterdam West 1977
    9 Kees   Sterrenburg Caissa 1959
    10 Ben   Wijgers MSK en VAS 1943
    11 Paul van Haastert Het Witte Paard 1943
    12 Aldo van de Woestijne Amsterdam West 1941
    13 Frans   Schoffelmeer Amsterdam West 1933
    14 Jeroen   Cromsigt Amsterdam West 1898
    15 Jan   Winsemius Amsterdam West 1890
    16 Gert-Jan   Goedhart sv Amsterdam West 1866
    17 Jonathan van Nie Chaturanga 1864
    18 Rolinde den Heijer Woerden 1849
    19 Pjotr van Nie Chaturanga 1848
    20 Mick   Godding De Juiste Z & Maastricht 1827
    21 Arjo   Andringa LSG 1827
    22 Leo   Littel sv Amsterdam West 1813
    23 Rob   Kotmans Amsterdam West 1812
    24 Michiel   Smit ENPS 1805
    25 Jan   Timmerman Caissa 1797
    26 Frank van de Pavoordt Amsterdam West 1794
    27 Ridens   Bolhuis Amsterdam West 1792
    28 Rik   Hendriks Amsterdam West 1781
    29 Jan   Schol Krommenie 1767
    30 Sven   Damen Aris de Heer 1767
    31 Frits   Veenstra Amsterdam West 1767
    32 Kelvin   Wu Caissa 1764
    33 Vincent   Panhuysen Amsterdam West 1750
    34 Jeannot   Tuijnman ENPS 1745
    35 Raymond van den Bos En Passant 1741
    36 Di   Cheng Caissa 1731
    37 Dick   Stapersma Almere 1720
    38 Willem   Slikker HSG 1717
    39 Stefan   Markx Assendelft 1715
    40 Rob van Praag   1710
    41 Jacques van Gelder Voorster Schaakclub 1688
    42 Gerard   Kuijs Castricum 1681
    43 Ralf van den Burg Veluws S.G. 1677
    44 Peter van der Vlis Caissa 1660
    45 Joel   Groenewoud Amsterdam West 1634
    46 Aleks   Varnica Caissa 1620
    47 Brent   Waersegers Amsterdam West 1614
    48 Luuk   Hoogeveen LSG 1613
    49 Anneke   Schol-Grin Krommenie 1556

    B-groep

      Voornaam   Achternaam Schaakclub Rating
               
    1 Sjaak   Vlaming   1687
    2 Ailko van der Veen ENPS 1680
    3 Hans   Koonings Oosten-Toren 1673
    4 Daan   Poldermans ENPS 1644
    5 Joep   Heldoorn Volewijckers 1639
    6 Walter   Schram persoonlijk lid 1638
    7 Tejo   Hagen VAS, Caissa 1636
    8 Nanno   Rijnders   1636
    9 Raymond   Jacobsen Schaakstad Apeldoorn 1636
    10 Frans de Vreeze Caissa 1615
    11 Bas van den Berg Amsterdam West 1603
    12 Bert van de Laar Amsterdam West 1600
    13 Harrie   Boom EsPion 1591
    14 Sven   Winter Amsterdam West 1581
    15 Peter   Elisen Isolani 1579
    16 Tony   Lith Caissa 1574
    17 Martin   Rekelhof ENPS 1566
    18 Eric   Braun persoonlijk lid 1561
    19 Thomas van Zijl   1550
    20 Emre   Atilgan Zwart op Wit 1550
    21 Ronald   Marcelis De Volewijckers 1539
    22 Tobias van den Brand   1537
    23 Adrienne   Cramer Amsterdam West 1526
    24 Rob   Thijssing Amsterdam West 1525
    25 Paul   Koks LSG 1523
    26 Puck   Halkes   1518
    27 Robbert ter Hart VAS 1517
    28 Sinan   Erisen Zwart op Wit 1500
    29 Bart de Moor Amsterdam West 1500
    30 Debby   Nieberg Caissa 1469
    31 Pieter   Dijker Castricum 1468
    32 Victor   Bartman ENPS, Raadsheer 1466
    33 Willem   Maarschalkerweerd   1464
    34 Daniel   Hoenderdos Ktv Enkhuizen 1464
    35 Meindert   Hofman EsPion 1457
    36 Bert   Bergshoeff Het Spaarne 1446
    37 Klaas   Knoester Amsterdam West 1441
    38 Konrad   Groen Lelystad 1434
    39 Ralph   Sanders Amsterdam West 1422
    40 Henk van de Berg Amsterdam West 1413
    41 Rob   Lange ENPS 1410
    42 Maarten   Roos Amsterdam West 1409
    43 John   Spaan Volewijckers 1394
    44 Bert-Jan   Melchers Purmerend 1385
    45 Bert   Gerards DJC Stein 1379
    46 Willy   Au   1370
    47 Tom   Smit De Cirkel, Ede 1368
    48 Marjolein   Aarten Amsterdam West 1366
    49 Edward   Waersegers Amsterdam West 1350
    50 Marcel   Roelofs persoonlijk lid 1338
    51 Aman   Hasrat Almere 1331
    52 Rob   Baas Raadsheer en Fischer Z 1325
    53 Jan van der Heyden Amsterdam West 1324
    54 Jeffrey   Becker HSG 1322
    55 Hans   Looman EsPion 1316
    56 Lode   Broekman MSK en VAS 1316
    57 Paul   Rasor Amsterdam West 1299
    58 Karel van Hattum Amsterdam West 1298
    59 Ric   Soeurt   1278
    60 Sofie   Roels Amsterdam West 1261
    61 Willem   Spaan Volewijckers 1251
    62 Martin   Blom   1250
    63 Jan   Looijen Amsterdam West 1242
    64 Nick   Simpkins Caissa 1234
    65 Dick   Lagrand ENPS 1224
    66 Andre de Velde Caissa 1200
    67 Nico van Schajik LSV Lelystad 1192
    68 Jeroen   Visser De Raadsheer 1182
    69 Anneke   Wiggelendam Caissa 1175
    70 Jan   Wieringa Caissa 1134
    71 Tom   Leijdekkers Almere 1070
    72 Roel   Polak Caissa 973
    73 Albert de Wit Het Witte Paard Zaandijk 940
    74 Marcella   Mercks Amsterdam West 929
    75 Peter van Gaalen De GiessenLinge 832
    76 Patryk   Dyksinski HWP Haarlem 800

    Geschiedenis

    9e Best of the West in 2021/22 is: Jouke van Veelen.

    In seizoen 2020/21 is geen Best of the West gespeeld wegens de coronapandemie (COVID-19).

    Het 8e Best of the West in 2019/20 is na 4 rondes afgebroken wegens de coronapandemie (COVID-19).

    7e Best of the West in 2018/19 is: Jan Schuur.

    6e Best of the West in 2017/18 is: Angelo Spiler.

    5e Best of the West in 2016/17 is: Mark Bloem.

    4e Best of the West in 2015/16 is: Werner Möller.

    3e Best of the West in 2014/15 is: Jimmy van Zutphen.

    2e Best of the West in 2013/14 is: Frans Schoffelmeer.

    1e Best of the West in 2012/13 is: Frans Schoffelmeer.