Dr. Rijk Kramer school domineert basisscholenkampioenschap Amsterdam West

Afgelopen zondag was het weer zover, het basisscholenkampioen van Amsterdam West. De zaal was met 16 teams en bijna 70 kinderen goed gevuld. 7 rondes van bijna een half uur leverde een gezellige en succesvolle middag op.

De strijd om de eerste plaats leek al snel te gaan tussen Dr. Rijk Kramer school dependance 1 en Dr. Rijk Kramer school dependance 2. De heren troffen elkaar in de 4de ronde, een spannende strijd leverde uiteindelijk een 2,5 – 1,5 overwinning op voor het tweede team. Was het daarna niet meer spannend? Zeker wel. Het tweede team had namelijk in de 2de ronde al gelijk gespeeld tegen de Vlinderboom 1. Elke misstap kon dus fataal wezen. Het eerste  team wist de rest van de drie rondes te winnen, maar ook de Dr. Rijk Kramer school dependance 2 maakte geen fouten meer. Waardoor Indy, Morris, Teije en Thom uiteindelijk de grootste beker mee naar huis mochten nemen, gefeliciteerd!

De derde plaats was een strijd tussen veel teams. Na 5 rondes was het nog totaal onduidelijk wie er de grootste kansen had. Werd het de Dr. Rijk Kramerschool Dependance 4, de Vlinderboom, de Pro Rege school of misschien nog wel de Witte Tulp 2? Uiteindelijk trok de Pro Rege school aan het langste eind. Dat hadden ze vooral te danken aan hun eindsprint. Ronde 6 werd gewonnen en daardoor was uiteindelijk een gelijkspel tegen de Vlinderboom in de laatste ronde genoeg voor een prachtige derde plaats! De Rijk Kramer dependance 4 ging trouwens met de beste papieren de laatste ronde in voor die derde plek, maar moest toen nog tegen de toernooiwinnaar. En dat team was net een maatje te groot…

Ook aan de andere borden werd meer dan verdienstelijk gespeeld. Daar waren vooral de jongere kinderen te vinden. Het zal me niks verbazen als we een deel daarvan over enkele jaren ook op het podium zien staan.

Waren er dan nog persoonlijke successen? Jazeker! Het waren er behoorlijk wat, maar we willen ze wel even genoemd hebben:

  • Teije van de Dependance Rijk Kramer 2 scoorde 7 uit 7!
  • Daan van de Dependance Rijk Kramer 1 scoorde 7 uit 7!
  • Daniel van de Pro Rege school 1 scoorde 5,5 uit 7!
  • Abbe van de Vlinderboom 2 scoorde 5 uit 5!
  • Rafael van de Vlinderboom 1 scoorde 7 uit 7!
  • Quiten van de Bonkelaar 2 scoorde 6 uit 7!
  • Mats van de Dr Rijk Kramerschool scoorde 5 uit 6!

Daarnaast zijn er nog wat prachtige foto’s gemaakt, die hier te vinden zijn.

 

Eindstand:

Team naam Matchpunten Bordpunten
1.       Dr. Rijk Kramer Dependance 2 13 22,5
2.       Dr. Rijk Kramer Dependance 1 12 22
3.       Pro Regel School 1 9 16
4.       Vlinderboom 1 8 16,5
5.       Dr. Rijk Kramer Dependance 4 8 12
6.       Vlinderboom 2 7 15
7.       Witte tulp 2 7 14,5
8.       Dr. Rijk Kramer 7 14
9.       Dr. Rijk Kramer Dependance 3 7 12,5
10.   Pro Rege School 2 7 12,5
11.   De Bonkelaar 2 6 14
12.   De Bonkelaar 1 6 13
13.   Dr. H. Kraemerschool 2 6 11,5
14.   Dr. H. Kraemerschool 1 5 10,5
15.   Dr. Rijk Kramer 2 3 9,5
16.   Witte Tulp 1 1 8