Na 5 ronden van het 2e Best of the West gaan Jimmy van Zutphen en titelhouder Frans Schoffelmeer aan de leiding met 4,5 punt. Jimmy won in de incrementfase met slechts 5 seconden per zet een toreneindspel met een pluspion van Willem Hensbergen. Onmiddellijk na de partij werd ging een analyseploeg aan de slag om de theorie van de stelling van Lucena nog eens op te frissen.

Paul van Haastert en Rob Scheermeijer zitten in de achtervolging met 4 punten, gevolgd door een peloton van 10 spelers met 3,5 punt.

Ondertussen wist Hing Ting Lai, sinds kort kampioen van Amsterdam, met zwart bekwaam remise te houden in zijn trainingsmatch tegen GM Paul van der Sterren. De tussenstand is 1-1 met nog twee ronden te gaan.

Deze ronde was de laatste in het Woestduincentrum, vanaf ronde 6 spelen we in de nieuwe locatie van SV Amsterdam West: ASV Bilderdijkpark, Bilderdijkpark 10, Amsterdam.